Osada Scarborro slavila třicátiny

| 14. Květen 2017 - 12:15

Třicáté narozeniny oslavila v sobotu bukovecká trampská osada Scarborro. Na tak významný den, pozdravit se, zazpívat si a zasoutěžit si, se sjeli kamarádi ze širokého okolí i ze vzdálenějších míst. 

autor: JAG

Osadníci na počest upravili nový totem, nicméně významnému výročí předcházely neveselé okamžiky. Vandalové jim totiž před akcí několikrát poničili nejen okolí srubu, ale i vnitřek. „Rozbili vevnitř petrolejky a kde co, posekali totem, prostě napáchali spoustu škody. Asi tušíme, o koho jde. Stopy od terénních motorek v okolí byly dost výmluvné. Jelikož nemáme místo jak zabezpečit, rozhodli jsme se tento oheň brát jako poslední. Neznamená to, že už se nesejdeme, ale spíše tak co pět let. Doba nám nepřeje,“ uvedl šerif Scarborro Josef Kisza zvaný Švejk z Bukovce.

O tom, že trampové jsou vymírající druh, hovořili mezi sebou i mnozí další u ohně. A možná právě proto si pak užívali společných chvil a zpívali s o to větší vervou. 

Další články - Jablunkovsko

Po osmi stech ujetých kilometrech dorazila do regionu Recyklojízda. Parta lidí, kteří to vzali napříč republikou na elektrokolech, aby podpořili třídění a recyklaci baterií.

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 14:16

Už jen málo zbývá Jablunkovance, aby postoupila do zlaté hitparády pořadu - Chtěl bych mít kapelu - se svou písničkou Čarovná studánka. Pomůžete svými hlasy ve třetím vysílání?

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 11:08

Jablíček pomálu, zato česneku a medu bylo dost. 

Jablunkovsko | 17.09.2017 - 08:22

Jablunkovské centrum kultury a informací pořádá 16. září tradiční podzimní Jabkový den. 

Jablunkovsko | 15.09.2017 - 11:33