Osada Scarborro slavila třicátiny

| 14. Květen 2017 - 12:15

Třicáté narozeniny oslavila v sobotu bukovecká trampská osada Scarborro. Na tak významný den, pozdravit se, zazpívat si a zasoutěžit si, se sjeli kamarádi ze širokého okolí i ze vzdálenějších míst. 

autor: JAG

Osadníci na počest upravili nový totem, nicméně významnému výročí předcházely neveselé okamžiky. Vandalové jim totiž před akcí několikrát poničili nejen okolí srubu, ale i vnitřek. „Rozbili vevnitř petrolejky a kde co, posekali totem, prostě napáchali spoustu škody. Asi tušíme, o koho jde. Stopy od terénních motorek v okolí byly dost výmluvné. Jelikož nemáme místo jak zabezpečit, rozhodli jsme se tento oheň brát jako poslední. Neznamená to, že už se nesejdeme, ale spíše tak co pět let. Doba nám nepřeje,“ uvedl šerif Scarborro Josef Kisza zvaný Švejk z Bukovce.

O tom, že trampové jsou vymírající druh, hovořili mezi sebou i mnozí další u ohně. A možná právě proto si pak užívali společných chvil a zpívali s o to větší vervou. 

Další články - Jablunkovsko

Je to, jako byste našli pohádkovou chaloupku. Žena z Písku si stavení i zahradu vyzdobila díky svým zručným rukám natolik kouzelně, že je až škoda, že opravdu bydlí na samotě u lesa, kde málokdo...

Jablunkovsko | 26.05.2017 - 08:30

Osud mu rozdal špatné karty a tak s nimi hrál, co mu síly stačily. Když už si konečně vytáhl žolíka, nepomohlo to. Charliemu minulý týden poprvé kapala do těla cytostatika.

Jablunkovsko | 21.05.2017 - 08:03

Osm dětí muselo spojit ruce, aby objaly bukowieckiho starzika. Tento přes 360 let starý jilm horský se dostal do finále ankety Strom roku 2017. Podpoří ho region? Hlasování startuje 15. června. 

Jablunkovsko | 20.05.2017 - 11:58

Společnými silami se pustí do opravy tak zvaného knížecího domu v Jablunkově město a Muzeum Těšínska. Nově vzniklá expozice s názvem Krajina a lidé by měla pak být věnována Trojmezí.

Jablunkovsko | 19.05.2017 - 16:54