Albert Černý a Lake Malawi vyjíždí na tour

|
Třinec
| 22. Únor 2014 - 10:27

Zpěvák Albert Černý vyráží s kapelou Lake Malawi na turné po českých městech. Zastaví se také v Třinci - v sobotu 22. února v klubu Vidle. Koncert začne v 19 hodin.

Bývalý frontman Charlie Straight už svůj nový projekt uvedl singlem Always June, který doplnil i videoklip natočený v kulisách baťovského Zlína. Turné skupina odstartovala koncertem ve Valašském Meziřící, a to 14. února.

,,S Lake Malawi máme hotové skladby na celé první album. Nejvíc se ale těším na to, až je oživíme na koncertech a předvedeme publiku,” vysvětluje Albert Černý. Dodává, že pokud někdo bude mít pocit, že je hudba Lake Malawi podobná hudbě Charlie Straight, bude to brát jako kompliment. ,,Asi to nebude překvapivé. V Charlie Straight jsem vymýšlel melodie i texty, v Lake Malawi je to stejné. Písničky jsou vlastně mou autobiografickou zpovědí. Přesto jsou ale nové skladby rychlejší a snad i více vzrušující, protože mám pocit, že je z nich cítit naše nadšení a dobrá nálada v kapele. Jsem přesvědčený, že to lidé poznají.”

Na koncertech Albert Černý, Patrick Karpentski, Pavel Pilch a Jeroným Šubrt zahrají také nový singl Always June, který se nahrával v Londýně s producenty Bradley Spencem a Charlie Russelem (Alt-J, Radiohead, Beady Eye, Jamiroquai).

Videoklip k Always June, který už rotuje ve vysílání hudební televize Óčko, bude na Youtube zveřejněn 20. února. ,,Točili jsme hlavně v centru Zlína, které je podle mě vážně unikátní. Červené cihly, baťovská architektura, to u nás jinde nenajdete. Navíc se ukázalo, že je Zlín plný lidí, kteří nám nadšeně pomohli,” popisuje vznik snímku Černý. Ústřední postavou klipu, který režíroval Michal Kunes Kováč, je kufr s nápisem Holidays Forever. Co je uvnitř, to se však diváci nikdy nedozví.

,,S tímhle kufrem jsem na cestách už asi pět let, připodobnil bych ho k tr-paslíkovi z filmu Amélie z Montmartru,” popisuje Černý a dodává, že se po celou dobu videoklipu marně snaží nalezený kufr znovu otevřít, až o něj nakonec přijde. Kufr uplave po proudu řeky, kde ho vyloví malý kluk v červených kalhotech. ,,Na rozdíl ode mě se mu podaří kufr otevřít, aniž by se nějak zvlášť snažil. A tím zase začíná jeho dobrodružství.”

Lake Malawi přijedou do deseti měst představit také písně Paris, Beach, Nectarines & Daim nebo Aubrey, které zazněly v rozhovoru na BBC London v listopadu 2013.

,,Pokud budeme s publikem v dobré náladě, možná zahraji akusticky také některé skladby Charlie Straight. Mám je rád a myslím, že ke mně patří,” uvádí Černý.

Autor: 
SED

Další články - Kultura

V pondělí začaly v Třinci na náměstí Svobody Třinecké adventní podvečery, které budou navozovat sváteční náladu ve městě až do pátku 22. prosince. 

Kultura | 12.12.2017 - 12:00

Muzeum Těšínska dosáhlo zapsání svérázného horalského tance ověnžoku na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Moravskoslezského kraje. Žádost muzea byla schválena Radou Moravskoslezského kraje 10....

Kultura | 07.12.2017 - 15:50

Před třineckým kinem slavnostně byla ve čtvrtek za mohutného sněžení odhalena nová plastika. Umělecké dílo tvořené přímo pro konkrétní místo nese název Kosmos a veřejný prostor jím nechala obohatit Galerie města...

Kultura | 03.12.2017 - 20:37

Část Těšínského Slezska, konkrétně Těšín, se v neděli objeví na televizní obrazovce. "O první adventní neděli po 10. hodině odvysílá Česká televize v pořadu Toulavá kamera reportáž o historii Těšína v...

Kultura | 02.12.2017 - 15:46