Oceláři skončili na Prezident cupu druzí

|
| 8. Srpen 2017 - 17:25

Trofej pro vítěze třetího ročníku President cupu hokejistů do 16 let, který o víkendu hostil Třinec, převzali hráči CSKA Moskva. Oceláři obsadili druhou příčku, třetí skončily Vítkovice.

Suverénním vítězem třetího ročníku prestižního President cupu se stal silný ruský celek CSKA Moskva. V repríze finálového duelu z roku 2015 si poradil s domácími Oceláři, kteří tak museli vzít zavděk stříbrnými medailemi. Z bronzových kovů zavládla radost v Ostravě – třetí místo na turnaji vyválčily Vítkovice, čtvrtá příčka patří Rize.

Finálový duel měl stejné obsazení, jako při prvním ročníku turnaje, kdy Oceláři vyzvali suverénní CSKA. Závěrečné klání President Cupu nabídlo strhující podívanou, skóre zůstávalo dlouho otevřené. Třinečtí hokejisté do 16 let na začátku posledního dějství vykřesali jiskřičku naděje brankou na 1:3, přesto na soupeře neměli. Ve zbývajících minutách ovládlo děni na ledovém ploše moskevské CSKA a s přehledem si dokráčelo pro triumf. Druhé místo je pro Oceláře úspěchem, vloni na domácím turnaji neprorazili a skončili poslední.

Výsledky Třince:

OCELÁŘI TŘINEC – DINAMO MINSK 3:2

Branky a nahrávky: 18. Geidl (Matěj), 35. Králík (Kyselý, Wardas), 60. Geidl (Matěj) – 24. Žur (Sazanověc), 33. Slabko (Žur). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:0.

OCELÁŘI TŘINEC – SPARTA PRAHA 4:3

Branky a nahrávky: 6. Ramík, 12. Geidl (Matěj), 15. Matěj (Macháček), 26. Geidl (Matěj) – 16. Kubánek, 20. Kubánek (Bláha), 59. Vágner. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Třetiny: 3:2, 1:0, 0:1.

CSKA MOSKVA – OCELÁŘI TŘINEC 8:2

Branky a nahrávky: 3. Šujdin (Kuzmin), 22. Kvartalnov (Urulin), 29. Kuzmin (Šapovalenko), 31. Urulin (Kvartalnov), 35. Šujdin (Zaripov), 39. Kuzmin (Umnikov), 48. Zaripov (Šapovalenko), 53. Zaripov (Šujdin) – 13. Jurzyca (Lerchová), 26. F. Cienciala (Hrůzek). Vyloučení: 8:6. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 5:1, 2:0.

OCELÁŘI TŘINEC – VÍTKOVICE RIDERA 6:1

Branky a nahrávky: 5. Králík (Stročka), 11. Macháček (Geidl), 39. Geidl (Matěj, Kyselý), 41. Matěj (Macháček), 46. Przybyla (Kašpárek), 55. Kašpárek (Hrůzek) – 16. Plánka (Kočí). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 3:0.

OCELÁŘI TŘINEC – CSKA MOSKVA 1:7

Branky a nahrávky: 44. Ramík (Petrovský) – 15. Šamšurin (Šujdin), 29. Kurakovskij (Zugan, Vorobjov), 40. Šujdin (Šapovalenko), 47. Urulin (Kvartalnov, Bystrov), 53. Šujdin (Šapovalenko), 56. Kurilkin (Šapovalenko, Kuzmin), 57. Kurilin. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:4.

Ostatní výsledky:

Bratislava – Karlovy Vary 1:2 sn, Vítkovice – Riga 5:3, Sparta – CSKA Moskva 1:5, Bratislava – Vítkovice 2:3 sn, Karlovy Vary – Riga 1:5, Minsk – Moskva 0:5, Riga – Bratislava 1:0, Karlovy Vary – Vítkovice 2:3 sn, Minsk – Sparta 2:3 sn, Minsk – Karlovy vary 5:0, CSKA Moskva – Riga 6:0, Sparta – Bratislava 4:2, Riga – Vítkovice 1:2, Sparta – Minsk 2:1, Karlovy Vary – Bratislava 1:4.

Konečné pořadí President Cupu: 1. CSKA Moskva, 2. Oceláři Třinec, 3. Vítkovice Ridera, 4. Dinamo Riga, 5. Sparta Praha, 6. Dinamo Minsk, 7. Slovan Bratislava, 8. Energie Karlovy Vary.