Osmý ročník extrémního závodu B7 přinese mnoho novinek

|
Třinec
| 10. Srpen 2017 - 20:58

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

autor: ARCHIV B7

Závod si za osm let existence vydobyl respekt jak mezi profesionálními vytrvalci, tak mezi hobby závodníky, kteří při B7 zkoušejí najít své limity. Organizátoři akce v čele s horolezcem Liborem Uhrem navíc pro tento ročník připravili řadu novinek. 

Čundr ze Slezska až na Valašsko“, tak by se taky dala stručně charakterizovat extrémní pout’ přes nejvyšší vrcholy Beskyd. Na trať letos závodníci vyrazí v pátek 1. září ve 22.30 hodin z Třince. 

Pořadatelé závodu se snaží každý rok reagovat nejen na potřeby závodníků ale i fanoušků. „Na startu letošního ročníku se pokusí předzávodní napětí a stoupající adrenalin naředit hudební skupina Legendy se vrací, která začne hrát ve 21 hodin pro všechny, jež dorazí na třinecké náměstí Svobody,“ představuje první z řady novinek ředitel závodu Libor Uher. Nejen závodníci, ale i fanoušci a občané Třince si tak mohou užít elektrizující atmosféru startu. Poté proběhne jako každý rok zdravice starostů obcí, přes jejichž katastry závod probíhá, a požehnání římskokatolického faráře Adriana Wykreta. Z úst valašské zpěvačky Lenky Mrlínové zazní česká hymna. Poté už se za doprovodu Tatry Karla Lopraise závodníci vydají směrem pod sjezdovku na Javorový. 

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
RED

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Trofej pro vítěze třetího ročníku President cupu hokejistů do 16 let, který o víkendu hostil Třinec, převzali hráči CSKA Moskva. Oceláři obsadili druhou příčku, třetí skončily Vítkovice.  

Sport | 08.08.2017 - 17:25