Magdalena Martynková je dvojnásobnou mistryní republiky

|
| 1. Duben 2008 - 7:39

Dvojice mladých alpských lyžařů Magdalena Martynková a Antonín Kluz hájící barvy klubu SKI Beskyd Velká Rača na republikovém šampionátu, který proběhl minulý týden ve Špindlerově Mlýně, získala dohromady pět medailí.

Z pohledu mladší juniorky oddílu SKI Beskyd Velká Rača sídlícího v Třinci-Oldřichovicích Magdaleny Martynkové bylo mistrovství ČR s mezinárodní účastí výčtem řady úspěchů. Zaskvěla se v super obřím slalomu, v němž se stala čtvrtou nejrychlejší lyžařkou v ČR, když dokázala šlapat na paty i reprezentantce Petře Zakouřilové. V klasifikaci mladších juniorek získala mladá závodnice zlatou medaili, v celkovém hodnocení juniorek ji náleží stříbro za reprezentantkou Klárou Křížovou, která taktéž startuje v závodech světového poháru. Mladé rodačce z Mostů u Jablunkova se dařilo i v dalších disciplínách. V super kombinaci (slalom+obří slalom) se umístila na 8. příčce, mezi mladšími juniorkami získala stříbro a v hodnocení juniorek mladších a starších vyválčila bronz. Dalšímu lyžaři klubu SKI Beskyd Velká Rača Antonínu Kluzovi se nejvíce vyvedl obří slalom, v němž si v soutěži mladších juniorů vyjel stříbrný kov. Před domácím šampionátem ve Špindlerově Mlýně se oba lyžaři představili na mistrovství Slovenska v Jasné.

Lépe se zde vedlo Martynkové, která v super obřím slalomu skončila devátá. O víkendu absolvovali závod ve slalomu na Pradědu. Zatímco Martynkové se ani jeden ze závodů nepodařilo dokončit, Kluz v konkurenci 106 soupeřů dosáhl na solidní desáté místo. Včera oba nadějní lyžaři vyrazili na mistrovství Anglie, které se pojede ve francouzském Meribell a na FIS-ové závody v Courchevel rovněž ve Francii.