Záchranný kruh jim hodil Curney

|
| 1. Duben 2008 - 7:40

Přišel, viděl, zachránil. Taková je charakteristika trenéra Iva Jochmana, který se třineckého mužstva ujal před startem play down. V rozhodující bitvě jeho tým prohrával už 3:1, ale díky čistému hattricku Curneyho vyhrál 4:3.

Třinečtí florbalisté prohrávali v 1. kole play down s Pardubicemi na zápasy 0:2, nakonec vyhráli 3:2

MM RS PARDUBICE-SK FBC TŘINEC 3:4

Po triumfu na palubovce truchlících Pardubic se třinečtí florbalisté radují z největšího úspěchu v dějinách klubu. Konečná desátá příčka totiž garantuje vytouženou záchranu a tím pádem i jistotu další extraligové sezony. Před dvěma lety Třinečtí tolik štěstí neměli, v play down prohráli obě kola, čímž se stali prvním sestupujícím.

Rozhodující střetnutí Třinečtí nezačali zrovna nejlépe. jejich brankář P. Ščigel kapituloval již ve 2. minutě po střele zpoza brány, kdy si míček nešťastně srazil za svá záda. V dalších minutách však své selhání odčinil. Východočeši mohli o hubený náskok přijít po deseti minutách hry, kdy po Curneyho střele zacinkala tyčka. Třinečtí pookřáli až v přesilovce, kdy obléhání branky vyústilo v Smetanovu přihrávku na mladíka Vlčka. Domácí, kteří v počtu střel svého rivala jasně předčili, opět jásali po nepříliš prudké střele Cibereho, s níž si P. Ščigel nevěděl rady.

Průběh prostřední části hry nevěstil hostům nic dobrého. Nabuzení domácí v ni malátného soupeře výrazně přestříleli v poměru 9:2. Z gólu se ale radovali jen jednou, po spolupráci s Vackem mířil přesně Zozulák.

V závěrečné třetině třinečtí florbalisté přidali, a i když nebyli lepší než domácí, střetnutí rozhodli ve svůj prospěch. Obrat se začal rodit v přesilovce, kterou střelou z větší vzdálenosti zúročil Cuerny. Další velká chvíle mladého třineckého útočníka přišla o několik minut později, kdy v oslabení proměnil standardní situaci a vyrovnal na 3:3. Necelé čtyři minuty před koncem zápasu domácí hrubě chybovali při zakládání útoku, za což krutě pykali. Zadáci nechali brankáře Pipka napospas Curneymu, který neměl slitování – 3:4. Léčba šokem nezabrala, domácím nepomohla ani hra bez brankáře.

Branky a nahrávky: 2. Brychta, 19. Cibere, 32. Zozulák (Vacík) – 18. Janda (Smetana), 44. Curney (Lukeš), 52. Curney (Petřík), 56. Curney. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:3. Konečný stav série: 2:3.

TŘINEC: P. Ščigel – Černý, Krzyžanek, Janda, Sikora, Polách – Curney, Petřík, Lukeš – Gajdzica, M. Ščigel, Smetana – Vlček.