Likop si pojistil třetí místo

|
| 1. Duben 2008 - 7:52

S letošní sezonou se futsalisté třineckého Likopu rozloučili jasným vítězstvím. Díky výhře nad sousedním Havířovem, která se zrodila až ve druhé půli, uhájili konečnou třetí příčku.

SKP LIKOP TŘINEC - SLAVIA HAVÍŘOV 8:2

Rozlučka se sezonou byla v mnoha ohledech šílená, ale určitě stála za to. Žádné odfláknuté pochodové cvičení, nýbrž dramatická zápletka se šťastným koncem pro domácí, okořeněná mnoha gólovými či zajímavými okamžiky, takže na nudu nebyl čas. Díky Hladíkově „bodleru“ hosté ze dvou střel na bránu vytěžili jediný gól prvního dějství. Domácí je mačkali jako zralé pomeranče, ale i kdyby se zbláznili, gól ne a ne dát. Množství kombinačních akcí jim bylo k ničemu, protože dvěma střelám Stoszka a jedné ráně Goje se postavila do cesty konstrukce brány. Dudu bezvadně vychytal gólman a Cieslar v tutové pozici selhal.

Boj Třineckých s větrnými mlýny pokračoval i po změně stran. Zachráněný Havířov, jehož díky několika posilám z Mikesky Ostrava předcházela pověst silného soupeře, pod třineckým drtivým tlakem tál jako sníh. Napadání domácích přivádělo chybující hosty do nesnází. Goj napálil břevno a tyč, Mendrok dvakrát vzal míč soupeři, ale poté pálil jen do brankáře. Až když ve 27. min Topiarz připravil o míč Musiala, L. Stoszek ránou pod břevno vyrovnal. Záhy Mendrok zakončil brejk přihrávkou na Onderka a domácí vedli. V tu ránu se však začali dostávat do gólových šancí hosté. Hladík dvakrát pálil do tyče, a jednou pak netrefil prázdnou bránu. Musialovi dvakrát nedovolil skórovat Hekera. Třinec trestal – po Stoszkově akci střílel k tyči Duda a Topiarzův únik po levé straně zakončil Rakowski – 4:1.

Hned poté (do konce scházelo šest minut) se Havířovští odhodlali ke hře bez gólmana. Převaha jednoho může v poli jim nepomohla, jejich prázdná branka se stala zranitelná. Jako první se do ní skoro přes celé hřiště trefil Topiarz, jehož střela se v poslední chvíli stočila k tyči. V téže minutě z menší vzdálenosti přesně zamířil Stoszek. Záhy sice Kornak vstřelil druhý gól hostů, ale poté Mendrok opět předvedl přesnou střelu a Rakowski hbité nohy. Cieslar se zaskvěl technickými finesy, jenže závěr akce překombinoval.

Branky: 27. a 35. L. Stoszek, 34. a 40. Rakowski, 29. Onderek, 30. Duda, 35. Topiarz, 40. Mendrok - 12. Hladík, 36. Kornak. Poločas: 0:1.

TŘINEC: Hekera – Duda, Topiarz, L. Stoszek, J. Cieslar (37. Divina) – Franek (21. Rakowski), Goj, Onderek, Mendrok.