Den naplněný aerobikem

|
Třinec
| 8. Duben 2008 - 10:54

Více než osm desítek příznivkyň aerobiku si v sobotu dalo dostaveníčko v třinecké hale STaRS, kde proběhl nultý ročník akce s názvem „Den plný aerobiku.“

Organizátorka akce Eva Turoňová ve spolupráci s TJ Oldřichovice zorganizovala několik hodinový nesoutěžní maratón skládající se z pěti lekcí, během kterých účastníce z Třince a širokého okolí (od Mostů u Jablunkova až po Karvinou či Havířov) cvičily pod dohledem místních instruktorek Katky Orsághové a Ivety Sloviačkové a také dvou hostů – Romana Ondráška z Brna a Zuzany Balcárkové z Karviné, pyšnící se titulem 2. vicemiss aerobik 2007.

Pořadatelkou akce byla Eva Turoňová z Oldřichovic, studentka 5. ročníku rekreologie na UP v Olomouci. „Je to jeden ze směrů, kterým bych se v budoucnu chtěla vydat. Myslím, že v Třinci chybí sportovní vyžití pro širokou veřejnost. Dnešku dominovaly spíše pohybově náročnější taneční formy aerobiku, ale na podzim hodláme uspořádat podobnou akci zaměřenou výhradně na relaxační formy tohoto sportu, aby si na své přišli i dříve urození nebo méně pokročilí účastníci,“ plánuje Turoňová.

Její otec Karel je předsedou TJ Oldřichovice, bratr Rostislav hraje za Oldřichovice kopanou. „Kopačky doma mám, ale dá se říct, že se zaměřuji na různé sportovní disciplíny,“ dodala studentka.

Autor: 
RED

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58