Krasobruslařka Hudziecová hlásí návrat, chce získat titul

|
Třinec
| 8. Duben 2008 - 10:56

Dvojnásobná mistryně ČR v krasobruslení Ivana Hudziecová se kvůli zdravotním neduhům na několik měsíců odmlčela, takže loňskou sezonu úplně vynechala. Teď už je fit a pilně pracuje na tom, aby svou sbírku úspěchů rozšířila.

Co vám vloni zabránilo zaútočit na třetí titul mistryně republiky za sebou?

Zranění. Po mistrovství světa v Japonsku, kde jsem závodila se sebezapřením, jsem podstoupila operaci kotníku. Všechno bylo v pořádku, v červnu jsem začala trénovat. V říjnu jsem šla na operaci se slepým střevem, takže prosincové společné mistrovství ČR a Slovenska jsem už nestihla.

Takže sezona vám skončila ještě dříve, než začala?

Ano, po operaci je šestitýdenní klid. To je příliš dlouhá pauza na to, aby se to dohnalo. Na tak veliké závody se už nedá připravit.

Byla jste se v Trenčíně aspoň podívat?

Ano, byla jsem tam. Vyhrála Nela Simaová z Ostravy. Ta, která vloni za mnou skončila druhá. Pogratulovala jsem ji a popřála hodně štěstí. Zajela docela dobře, předvedla to, co umí.

Jak dlouho se už připravujete na další sezonu?

Do konce loňského roku jsem si dala pauzu, trénuji už od ledna. S trenérem Sciskalou se snažíme navázat na vše, k čemu jsem se dostala. Trénuji třikrát a někdy i čtyřikrát denně, dohromady asi čtyři pět hodin. Běhám, jezdím na kole, posiluji, věnuji se gymnastice, baletu.

A co tréninky na ledě? Připravujete se ve Werk aréně?

Převážně trénujeme jinde. Werk arénu máme k dispozici pravidelně dvakrát týdně, ve středu a v sobotu ráno. To jsme na ledě všichni včetně přípravky, ale občas se mi stane, že jsem sama, protože děti jsou ve škole. Kromě toho dojíždíme do Českého Těšína nebo Karviné.

Jak bude vypadat váš program až se v halách rozpustí led?

Po zhruba týdenní pauze najedeme na letní přípravu na suchu. Atletika, prvky z techniky, gymnastika a tak dále. Mě to ale nevadí, beru to tak, že to ke krasobruslení patří, a že bez toho to nepůjde. Příprava musí být kvalitní, aby měl člověk z čeho brát. Je to jako pro fotbalistu běhání bez míče.

Takže pokud příprava proběhne dle vašich představ, zaútočíte na třetí titul mistryně ČR?

No, určitě. Také bych se chtěla dostat na mistrovství Evropy a posléze na světový šampionát. Pokusím se probojovat do finále, čímž bych se kvalifikovala na olympijské hry, které proběhnou za dva roky ve Vancouveru. Ty jsou moji největší motivací.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58