Těšínský Fortuna běh startuje už v neděli

|
Český Těšín , Těšín
| 21. Duben 2017 - 12:02

Tradiční dubnový festival milovníků běhu, Fortuna běh, proběhne již tuto neděli.  Děti a mládež poběží postupně ve svých kategoriích od 10 hodin na trase v délce dvou kilometrů, na dospělé běžce čekají dva krásné okruhy těšínskými parky v délce 5 kilometrů.

Hlavní běh začíná v pravé poledne, od 13.15 je naplánováno dekorování vítězů. 

Pro účastníky je připraveno teplé jídlo, pití i na trase, ale také trička, pamětní medaile pro všechny, kteří závod dokončí. Pro nejlepší i zajímavé finanční odměny. 

Letos bude odměněn i nejlepší těšínský běžec, nejlepší těšínská běžkyně (počítá se dvojměstí dohromady), dále je připraveno ocenění pro nejstaršího účastníka/ účastnici, studenta/studentku atd.

Již druhým rokem mohou zájemci využít novinku – možnost zúčastnit se závodu s vodičem. Vodič udává tempo běžcům tak, aby doběhli v určeném čase, to méně zkušeným borcům umožní doběhnout do cíle s nejlepší výkonem. Loni byl o vodiče zájem a závodníci říkali, že jim to velmi na trase pomohlo.

Pořadatel poskytuje zkušené běžce, a to na časy: 40 , 50 a 60 minut. Vodič je vždy označen, např. nějakým balónkem, aby ho bylo vidět, a běžci se ho mohli takříkajíc držet. 

Vodič je jedním z prostředků v běžeckých disciplínách, jak efektivně dosáhnout  předpokládaného výkonu a rozložit své síly. Když má závodník cíl odběhnout závod za 60 minut, tento vodič uzpůsobí tomuto cíli své tempo a běžec, pokud jej následuje, dosáhne požadovaného času.

Do těšínského Fortuna během se každým rokem zapojí stovky milovníků běhání v různých kategoriích a to z několika evropských zemí, výjimečná není účast ani afrických borců. V Těšínech má běhání tradici, která se velmi rozvinula s revitalizací parků podél společné hranice, kde vznikly pohodlné stezky v krásném prostředí. Již několik let zde probíhají pravidelné sobotní Park runy, které jsou zapojené do celosvětového projektu, a navíc zde funguje početná a dobře organizovaná běžecká skupina, která pořádá společné "výběhy" do terénu.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
RD

Další články - Sport

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58

Trofej pro vítěze třetího ročníku President cupu hokejistů do 16 let, který o víkendu hostil Třinec, převzali hráči CSKA Moskva. Oceláři obsadili druhou příčku, třetí skončily Vítkovice.  

Sport | 08.08.2017 - 17:25

Mládežnická družstva třineckého oddílu házené prožila úspěšnou sezonu. Nejzdatněji si vedli žáci.

Sport | 19.07.2017 - 23:58

Starší žáci tenisového klubu Slavoj Český Těšín si napřesrok zahrají vyšší soutěž – oblastní přebor.

Sport | 02.07.2017 - 23:56