Profesionální celky byly nad síly zápasníků

|
Třinec
| 30. Květen 2017 - 23:54

Druhé kolo první ligy mužů se třineckým zápasníkům hrubě nevyvedlo. V domácí hale nastoupili v nekompletní sestavě a s pražským Olympem i Havlíčkovým Brodem vysoko prohráli.

autor: Roman Baselides

První liga mužských družstev v řecko-římském zápase má nový formát. Doposud nebyla příliš atraktivní, jelikož se zápasilo turnajovým způsobem na jednom místě. Kupříkladu na Velké ceně Třince, kdy byla vypsána kategorie družstev mužů. „Systém postrádal atraktivitu pro diváky, proto jsme se s Havlíčkovým Brodem a pražským Olympem shodli na tom, že by bylo přínosné vrátit se k dřívějšímu systému, jaký už pár let funguje ve volném stylu. K našemu velkému překvapení se do soutěže přihlásily pouze tři týmy,“ vysvětlil šéftrenér třineckého klubu Libor Lipowski. V praxi to znamená, že Třinec má již nyní jistou medaili ze soutěže družstev v mužské kategorii.

Úvodní kolo ligy mužů se konalo v Havlíčkově Brodě, Třinec oba zápasy prohrál. Neúspěšný byl i ve vlastní hale, pražskému Olympu ani Havlíčkovu Brodu, dvěma profesionálním týmům, se nevyrovnal a utrpěl dvě drtivé porážky. Nutno dodat, že hlavně kvůli okleštěné sestavě, kdy trenér Lipowski horko těžko skládal osmičlennou sestavu. S vítězstvím nepočítal, přesto čekal, že jeho družstvo bude klást soupeřům větší odpor.

Většina zápasníků Havlíčkova Brodu i Olympu trénuje v Praze, je to jeden reprezentant vedle druhého. Naproti tomu většina mých kluků chodí do zaměstnání nebo studuje vysokou školu, nemají čas na pravidelný trénink. Ostatní trénují nanejvýš třikrát čtyřikrát do týdne. Mám pár dobrých kluků, Hermana, Tomiczka, Powadu, Sikoru, Kiszu, ale většina z nich z různých důvodů chyběla. S ostatními týmy jsme usilovali o to, aby zkušenostmi mezi dospělými mohli střádat naši kadeti a junioři, jenže svaz nám v tomhle směru nevyhověl. V příštím roce by už mohli startovat Cymorek, Supik a Göllner. Jsou to mladí, talentovaní kluci, vesměs patří do reprezentace,“ poinformoval Lipowski.

Závěrečné třetí kolo první ligy družstev se uskuteční na podzim v Praze. „Doufám, že tam už nastoupíme v mnohem silnější sestavě než teď a bude to vypadat úplně jinak, budeme protivníkům důstojnými soupeři,“ dodal Lipowski. V Třinci chtěl poslat na žíněnku hosta z Ostravy Davida Kopřivu, jenže nadějný borec si o víkendu plnil reprezentační povinnosti.

Autor: 
BA

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58