Bartoš zvládl Vendryňský kotár na skládačce

|
Vendryně
| 7. Červen 2017 - 23:22

Bezmála 170 cyklistů se popasovalo s nástrahami čtyř tratí 17. ročníkuVendryňského kotáru – silniční časovky určené dětem a jejich rodičům.

autor: Roman Baselides

V hlavní kategorii závodilo 77 cyklistů (startovali intervalově), zdolali trať v délce přes sedm kilometrů. Zbývající tři kategorie (dva kilometry – mladší žáci, dva a půl kilometru – žáci a sto padesát metrů – nejmenší) byly určeny dětem. „Před lety jsme s kamarády uspořádali závod určený dětem. Klademe důraz na zdravý pohyb, a tudíž jsme ho časem rozšířili, takže nyní startují i rodiče. Zpočátku jsme organizovali ještě další dva závody, ale do dnešního dne se udržel jen Vendryňský kotár,“ vysvětlil hlavní organizátor Milan Rajčáni z Amatérského cyklistického klubu sídlícího ve Vendryni.

Při svém premiérovém startu druhé místo v kategorii žen obsadila Lucie Piechaczková z Hrádku. „Byl to skvělý závod, docela jsem si ho užila, vřele ho doporučuji ostatním. Nejtěžší byla úvodní rovinka a pak poslední stoupání před cílem. Šlapala mě naplno, aby mě nedostihl manžel, který startoval hned za mnou. Do cíle jsme dorazili v podstatě stejně, možná mě nechal vyhrát,“ usmála se závodnice, pro kterou je sportem číslo jedna běh. Kromě manžela Alexandra ve Vendryni závodila také její dcera Nina – běžkyně na lyžích v oddíle SKI Mosty. „Nestartoval pouze syn Artur. V pondělí ho čeká fotbalový zápas, tak asi raději zvolil regeneraci,“ dodala Piechaczková. 

Jako první na trať Vendryňského kotáru vyrazil Roman Bartoš, velitel místních dobrovolných hasičů. Závod zvládl na skládacím kole Eska a navíc ve velmi netypickém oblečení. „S ohledem na velkou konkurenci, která se sešla, bych neměl valnou šanci na úspěch. Pojal jsem to recesisticky, kochal jsem se okolní krajinou. Kolo má jen jeden převod, některá stoupání mi dala pořádně zabrat, v jednom místě jsem dokonce sesedl z kola, vedl je. Při sjezdech jsem to vždy pustil, kolo stejně nemá klasické brzdy a navíc ani moc nebrzdilo. Čekal jsem, že mě předjedou úplně všichni, ale nakonec to bylo, tuším, jen sedm závodníků. Závod jsem si užil, opravdu to stálo za to,“ prozradil Bartoš, který se tradiční akce zúčastnil už několikrát.

Autor: 
BA

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58