Vodička získal Cenu města Třince

|
Třinec
| 15. Červen 2017 - 23:57

Mezi nositele Ceny města Třince se o víkendu zařadil Ivan Vodička, výrazná osobnost třineckého sportu, která se nesmazatelně zapsala do historiesportovního dění ve městě.

autor: Roman Baselides

Ocenění z rukou starostky města Věry Palkovské převzal Ivan Vodička během slavnostního zahájení mistrovství republiky v atletice na Městském stadionu. Prestižní ocenění pro Ivana Vodičku schválili třinečtí zastupitelé za vynikající celoživotní práci ve sportu v Třinci a propagaci třineckého sportu nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Ivan Vodička patří k legendám Tělovýchovné jednoty TŽ a sport se stal jeho životním posláním. Na počátku své profesní dráhy působil jako učitel na základní škole v Třinci a od roku 1966 po výběrovém řízení jako tajemník TJ TŽ.

Do dnešních dnů je trvale a bez přestávky členem nejužšího vedení TJ. Od roku 1975 až doposud je členem výkonného výboru Okresního sdružení České unie sportu. Jako tajemník TJ TŽ se podílel na téměř všech sportovních akcích v rámci TJ TŽ i v mezinárodním měřítku, a to od cyklistiky, přes kopanou, lední hokej, zápas, gymnastiku, atletiku a další. Podílel se také na úspěších dvou nejpopulárnějších sportů v Třinci – kopané a ledního hokeje. Velkou měrou se přičinil o postup třineckého hokeje do extraligy v roce 1994 – 1995. V zápase stál u zrodu „Velké ceny Třince“, která se od roku 1971 koná dodnes. Pomáhal organizovat Beskydské laťky 1972 - 2016 či Mistrovství Československa v atletice všech kategorií, finále Evropského poháru BRUNO ZAULIHO družstev žen v atletice. Spolupořádal četné akce ve sportovní a umělecké gymnastice a celou řadu dalších sportovních událostí.

Ivan Vodička se zasloužil se o to, že TJ TŽ byla ve své době jednou z největších tělovýchovných jednot v republice, kdy měla 28 sportovních odvětví a přes 3000 členů, z nichž mnozí byli reprezentanty Československa, a také v kolektivních sportech fotbalisté, hokejisté, šachisté, zápasníci, vzpěrači i další týmy byly svého času účastníky nejvyšších soutěží.

Ivan Vodička byl také jedním z iniciátorů výstavby sportovního areálu na Lesní, který patřil v té době k nejlepším v tehdejším Československu. Jeho velký podíl byl rovněž zřetelný u výstavby zimního stadionu, pozdější Werk arény.

Ivan Vodička byl a je po celý život byl vyznavačem a horlivým propagátorem sportu. Dodnes je sportovně aktivní v tenisu, cyklistice a hlavně turistice. Procestoval alpské masívy v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a nejvíce si zamiloval slovenské Vysoké Tatry. Na kole projel opakovaně napříč Amerikou a zúčastňoval se mnoha cyklistických maratónů v Itálii, Rakousku, Švýcarsku a Německu.

Autor: 
RED

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58