Mosty u Jablunkova
| 17. Červen 2017 - 23:57

Dva šachové turnaje v Mostech u Jablunkova uspořádal před pár dny místní oddíl.

autor: archiv oddílu

Pro žáky základních škol byl připraven třináctý ročník Mostecké věžičky, kde letos v pěti kategoriích soutěžilo celkem 88 mladých šachistů z patnácti základních škol z ČR a Slovenska. Vítězové – 1. třída: Michal Hawliczek (MZŠ Návsí) 5,5 b, 2. – 3. třída: Matej Bulej (ZŠ Čadca Žarec) 6,5 b, 4. – 5. třída: Patrik Miko (ZŠ a MŠ) Čierne 6 b, 6. – 7. třída: Dávid Slivka (ZŠ Rázusova Čadca) 6,5 b, 8. – 9. třída: David Szotkowski (PZŠ Jablunkov) 6,5 b. Pohár Ladislava Švejkovského pro nejlepší školu letos poprvé nezískal výběr místní školy, ale MZŠ Návsí.

Šestnáctý ročník turnaje Mostecká věž byl rovněž letos zařazen do série deseti nejvýznamnějších turnajů v rapid šachu Grand Prix ČR, zúčastnil se ho rekordní počet 137 šachistů. Na startovní listině figurovali dva velmistři, devět mezinárodních mistrů a deset FIDE mistrů z ČR, Slovenska a Polska. Vítězem se stal Ladislav Langner (Třinec) před Petrem Veličkou (HM Ostrava) a Janem Sosnou (Slavoj Poruba). Vítězové dalších kategorií – mládež ročník 2002 a mladší: Marek Miča (BŠŠ). Junioři a juniorky: Patrik Štěpán (BŠŠ), Vendula Bohanesová (Interchess). Senioři: Jaroslav Sobek (Karviná). Ženy: Olga Sikorová (Třinec). Hráči bez ELO hodnocení: Pavel Holáň (Brušperk), kategorie do 1600 ELO bodů: David Szotkowski (Interchess), do 1800 ELO: Marek Miča (BŠŠ), do 2000 ELO: Pavel Pšenička (Odra Ostrava), do 2100 ELO: Patrik Štěpán (BŠŠ). Pohár pro nejlepšího domácího hráče obhájil Martin Cupek.