Rozhodne pátý zápas

|
| 25. Březen 2008 - 10:14

Přestože v prvním kole play down extraligoví florbalisté Třince prohrávali s Pardubicemi na zápasy už 0:2, ve vlastní hale byli stoprocentně úspěšní. Vítěz zítřejšího rozhodujícího zápasu, může slavit záchranu.

Třinecké florbalisty i jejich rivala dělí od záchrany jediná výhra

SK FCB TŘINEC - MM RS PARDUBICE 11:6

Jestliže si Pardubičtí mysleli, že Třinec vyřídí hned ve třetím utkání a za letošní nepovedenou sezonou udělají tečku, pořádně se přepočítali. Ačkoliv si do Třince jeli pro rozhodující vítězství, v polovině duelu jim bylo jasné, že si na ně musejí nechat zajít chuť. Hole nabuzených domácích hráčů totiž šlehaly nemilosrdně jako karabáče. V prvních dvou třetinách neměli Třinečtí se soupeřem žádné slitování a naložili mu, co se do něho vešlo. Úlohy gólových koledníků se zhostilo duo Curney-Petřík, od něhož se to čekalo nejvíce.

Východočeši se však s pro ně nepříjemnou realitou nechtěli smířit, síly na další pokračování slezské mise nešetřili. V úvodu poslední dvacetiminutovky se k soupeři přiblížili dokonce na rozdíl dvou gólů. Parta kouče Iva Jochmana si poté vyžádala oddechový čas, po kterém znovu viditelně přidala do kroku. Následovaly tři po sobě jdoucí údery, na které hosté odpověděli jen jednou. Jako poslední se ovšem chechtal Lukeš, který zaznamenal jedenáctý zářez domácích barev.

Branky a nahrávky: 2. Petřík (Grochal), 8. Petřík (Curney), 14. Smetana (Gajdzica), 28. Curney (Petřík), 28. Petřík (Curney), 35. Curney (Petřík), 45. Gajda, 50. Gajda, 53. Lukeš (Curney), 55. M. Ščigel (Lukeš), 58. Lukeš (Sikora) – 20. Zozulák (Chovanec), 39. Zozulák (Filip), 41. Šťastný (Vacík), 46. Kunát (Felsenberg), 47. Bahník (Šťastný), 57. Kunát (Šťastný). Rozhodčí: Nováček, Vašíček, vyloučení: 1 – 2, využití: 1 – 0, 87 diváků. Třetiny: 3:1, 3:1, 5:4. Stav série: 1 – 2.

Třinec: P. Ščigel (55. Šrámek) - Krzyžanek, Černý, Gajda, Sikora - Grochal, Petřík, Curney - Gajdzica, M. Ščigel, Smetana - navíc střídavě Lukeš, Vlček, Janda.

SK FCB TŘINEC - MM RS PARDUBICE 5:4

O velikonoční neděli oba tábory děravými bílými vajíčky šetřily, takže žádné brankové orgie diváci neviděli. Oba týmy jim však nabídly dramatickou zápletku, která gradovala až v závěrečných okamžicích. Po Chovancově střele Vacík nabídl míč Zozulákovi, který se nespletl. Za necelé tři minuty však bylo vyrovnáno, M. Ščigel střelou do horního rohu poděkoval za přihrávku Gajdzicovi. Pardubičtí si z prvního utkání vzali ponaučení, a ve čtvrtém pokračování série už gólové „pohostinnosti“ Třineckých tolik nevyužívali. Domácím nebylo dobře po těle po úprku Brychty, který v oslabení zdrhnul a opět poslal hosty do vedení. Prostřední díl zápasu ukončila spolupráce Zozuláka se zakončujícím Chovancem, který přidal třetí gól. Poslední čtvrtina zápasu patřila Třinci, který snížil zásluhou Curneyho.

Vedení Pardubicím uzmul Vlček, skórující v početní výhodě. Vidina rozhodujícího pátého utkání tlačila dopředu domácí, kteří Petříkovou zásluhou svému sokovi dokázali, že o oddechový čas žádal zbytečně. Drama však pokračovalo, v poslední minutě vyrovnal na 4:4 Chovanec. Jeho družina pod Javorovým nakonec narazila, protože pár vteřin poté lístky do východních Čech objednal M. Ščigel, který rozhodl o výhře Třince.

Branky a nahrávky: 10. M. Ščigel (Gajdzica), 44. Curney (Petřík), 51. Vlček (Lukeš), 56. Petřík (Curney), 60. M. Ščigel (Smetana) – 8. Zozulák (Vacík), 25. Brychta (Šťastný), 39. Chovanec (Zozulák), 60. Chovanec. Rozhodčí: Nováček, Vašíček, vyloučení: 3 – 4, využití: 2 – 0, v oslabení: 0 – 1, 67 diváků. Třetiny: 1:1, 0:2, 4:1. Stav série: 2 – 2.

Třinec: P. Ščigel - Krzyžanek, Černý, Gajda (15. Polách, 41. Janda) - Grochal, Petřík, Curney - Gajdzica, M. Ščigel, Smetana - Lukeš, Vlček.