Házenkáři žehrají na nesehranost

|
Třinec
| 25. Březen 2008 - 10:17

Za několik týdnů začne jarní sezona také třetiligovým házenkářům Třince. S průběhem přípravy a všemi novinkami nás seznámil čestný předseda klubu Valter Pánek.

Během podzimu si přehodili role dosavadní trenér mužů Pavel Sliž s koučem dorostenců Vladimírem Balwarem. Který trenér povede Třinec na jaře?

Pavel Sliž byl u mužstva pár let, proto se s Vladimírem Balwarem vyměnili. V zimě jsme sice hledali nového trenéra, ale nakonec to dopadlo tak, že s mužstvem i nadále bude pracovat Balwar. Myslím, že to je nejlepší řešení, protože tým se z velké části skládá z hráčů, které on vedl v dorostu. Byl nejvhodnějším kandidátem, doufám, že tým pozvedne. Bude to mít ovšem hodně složité.

Proč myslíte?

My totiž máme v kádru čtyři skupiny házenkářů. Někteří jsou u nás na hostování, další skupinu tvoří naši kmenoví hráči, dále máme členy bývalého ligového dorostu studující na vysokých školách v jiných městech a v neposlední řadě též hráče pracující na směny. Študáci jsou přes týden na školách, jsme rádi, když je máme k dispozici aspoň na zápasy. Na trénincích přes týden chybějí, což platí i o těch, kteří mají odpolední směnu.

Vašim největším problémem je tedy sehranost?

Ano, nejsme schopni dát mužstvo dohromady přes týden. Na trénincích máme velmi málo hráčů. Už se stalo, že byli dokonce jenom dva.

Je patrné, že si hráči na hřišti nerozumí?

V útoku se to příliš neprojevuje, protože většina hráčů je technicky dobře vybavena. V situacích jeden na jednoho si se soupeřem obvykle poradí. Horší je to v obraně, kde nám chybí střední spojka, který by hru organizovala. Což je škoda, protože brankáři na podzim chytali docela dobře. Dvojici Wojcik-Noga kryje záda Doucha, který byl ovšem zraněný.

Doucha dříve platil za velký talent, dorostenecká léta strávil v extraligové Karviné. Není jej v Třinci škoda?

Skoro dva roky ho trápily zdravotní potíže, marodil s nohou. Určitě má na to, aby chytal vyšší soutěž, v Brně rok chytal extraligu dospělých. Jarní část sezony stráví v SKP Frýdek-Místek.

Opět jste v suterénu třetiligové tabulky. Připravujete se na boj o záchranu?

Letos zřejmě nebude sestupovat nikdo. Nový Jičín měl spadnout už vloni, ale kvůli nízkému počtu mužstev, které se vinou ekonomických potíží do soutěže nepřihlásily, nakonec ve třetí lize zůstal. Do nového ročníku vstoupilo 12 mužstev, ale už jich je jen jedenáct. Nepředpokládám, že by se v příštím roce přihlásil někdo další. Spíše očekávám, že některé z mužstev, zejména z rezervních týmů, ze soutěže odstoupí. Béčka se likvidují nebo přecházejí do jiných měst.

Dočká se vůbec Třinec v budoucnu vyšší házenkářské soutěže?

Pokud se nám nevrátí studenti, tak asi těžko. Hráčů je sice hodně, ale výkonnostně…Řeknu to jinak - mají na to, ale museli by pravidelně trénovat. Dorost byl kvalitní, hrál na špici, výkonnostně určitě měl na dorosteneckou ligu. Dokud hráči trénovali, tak tu výkonnost měli. Zápal jim vydržel rok, pak jejich trénovanost klesla. S každým rokem to je horší a horší.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58