Bystřičtí pětibojaři jsou ve formě

|
Bystřice
| 25. Březen 2008 - 10:19

Veskrze pozitivní dojmy vzbudili ve svých trenérech mladí moderní pětibojaři SC Bystřice. Úvodní závod sezony konající se na pražské Julisce se většině z nich vydařil.

Novou sezonu odstartovala cena Adosu - první ze seriálu několika závodů probíhajících v rámci Českého poháru. „První závody v sezoně vždy provází větší nervozita, vyplývající z očekávání, zda tvrdá zimní příprava přinese své ovoce. Cena Adosu v Praze na Julisce splnila očekávání závodníků Sportovního centra Bystřice, kteří se dočkali se mnoha vylepšených osobních výkonů,“ libuje si spokojený trenér SC Bystřice Ivo Konvička.

Osobní rekordy v běhu i v plavání si zdokonalila Joanna Sznapoková, která v nejmladší věkové kategorii dosáhla na třetí příčku. Snažili se i bratři Cieslarové, kteří poprvé závodili v cizím prostřední. Tomáš, který vyhrál běžeckou disciplínu, byl nakonec pátý, Odřej byl o dvě příčky horší. Soutěž kategorie D nepřála Dominice Bockové, která skončila těsně za trojlístkem medailistů. V chlapeckém závodě dominoval Jan Dzivý, v jehož prospěch hrál triumf v plavecké části obstojný běžecký výkon. Markovi Gryczovi k bronzovému kovu pomohly osobní rekordy v obou disciplínách. Nadějný závodník dal na odiv i svou zdatnost v střelecké části, v níž startoval mimo soutěž.

O veliké překvapení se v rivalizaci „céček“ postarala bystřická dvojice Klaudie Walachová a Filip Sikora, kteří jsou v této věkové kategorii úplnými zelenáči. Walachová dobře střílela, výborně běhala a ještě rychleji plavala, přičemž v posledních dvou disciplínách posunula hranice svého maxima. V bazénu excelující Sikora své menší zakolísání ve střelbě odčinil v běžeckém sektoru. Třetí skončil jeho oddílový kolega Jan Roik, jenž zaváhání ve střelbě dohnal v běhu a v plavání. Z bronzu se v závodě kategorii B radovala rovněž Hanka Kluzová, která sice neoslnila ve střelbě, ale ve zbývajících disciplínách se zlepšila. Druhou příčku v závodě šestnáctiletých vyválčil Martin Bilko, který na sebe upozornil nejen osobním rekordem v plavání, ale též úspěšnou premiérou v šermu.

„V Praze nestartoval Marek Szmek, který se v barvách juniorské reprezentace ČR zúčastnil závodů v polském Drzonkowě, kde podal velice kvalitní výkon. Střelba 176, plavání 2:14,5, šerm 832 a běh 9:40 mu vynesly celkem 4 160 bodů, což v konkurenci 32 závodníků stačilo na páté místo. Lenka Bilková se chystá na svůj první start ve Světovém poháru dospělých, který se bude konat příští týden ve Velké Británii,“ dodal objevitel nových talentů, bystřický kouč Konvička.