Nový trenér nepomohl

| 18. Březen 2008 - 15:23

V bitvě o extraligové bytí či nebytí na tom jsou výrazně lépe florbalisté Pardubic. Po dvou domácích výhrách jim k úspěchu stačí jedno vítězství na půdě soupeře.

M&M RS PARDUBICE - SK FBC TŘINEC 3:2

Psychologické výhody vyplývající z vedoucího gólu se v chrudimské hale dostalo florbalistům Třince, kteří poprvé nastoupili pod taktovkou nového trenéra Iva Jochmana, jenž před rokem dokráčel s Havířovem až do finále. V čase 5:55 forčekující Gajdzica donutil domácí zadáky k chybě, kterou potrestal M. Ščigel. Ještě před koncem první třetiny nastal zřejmě zlomový okamžik duelu. Po Grochalově střele gólman Pipek nejprve poděkoval tyčce a posléze sebral z hole gól Petříkovi. Třinečtí navíc trestuhodně polevili v koncentraci, a deset vteřin před sirénou poskytli soupeři výhodu dvou volných úderu. Dvě sekundy před koncem vypálil podél zdi Felsenberg a začínalo se znova.

Krátce po zahájení druhé třetiny se střílejícímu Grochalovi znovu postavila do cesty tyčka. Pardubičtí měli mnohem více štěstí, protože k dorážejícímu Kunátovi se míček odrazil přímo ideálně. Třinečtí si však záhy zpravili chuť, v přesilové hře svou druhou trefou v utkání vyrovnal M. Ščigel. Zatímco v prvních dvou dvacetiminutových úsecích byli střelecky aktivnější hosté z Třince, v závěrečné třetině se role obrátily. Zhruba čtyři minuty před koncem si domácí vyžádali oddechový čas, po jehož vypršení jim zajistil vítězství přesně mířící Trojan.

Branky a nahrávky: 20. Felsenberg (Štěpán), 24. Kunát, 56. Trojan (Šťastný) – 6. M. Ščigel (Gajdzica), 26. M. Ščigel (Smetana). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.

Třinec: P. Ščigel – Krzyžánek, Černý, Sikora, Gajda – Curney, Petřík, Grochal – Gajdzica, M. Ščigel, Smetana – Vlček, Janda.

M&M RS PARDUBICE - SK FBC TŘINEC 6:4

Přestože oba soupeři vstoupili do zápasu útočně, góly v úvodních minutách dávali pouze domácí, kteří v první třetině vyprodukovali dvakrát více střel než soupeř. Ve 4. min. Cibere přenechal míček Bahníkovi, který přesně zakončil. Po 10 min. hry gólman P. Sčigel nezkrotil míček a pohotový Vacík zvýšil na 2:0. Třinecké vrátil do hry Smetana, který střelou švihem ze střední vzdálenosti zacílil do šibenice. Záhy ho však potkal pech, jeho střelu zastavila tyč. Druhou třetinu zahájila premiérova trefa Vlčka, jenž ukončil zmatek před Pipkovou bránou. Sotva uteklo pár minut, domácí florbalisté dotáhli do konce přečíslení a znovu se ujali vedení. Třinečtí jim je ale za necelé dvě minuty vzali, po rozehrání standardní situace se trefil Sikora.

V polovině závěrečné třetiny se prosadil Curney a poprvé získal týmu vedení. Zdálo se, že by Třinec z dvojutkání v Pardubicích mohl ukořistit jedno vítězství. V posledních deseti minutách ovšem hosté ztratili nad průběhem utkání kontrolu a všechny jejich naděje na úspěch ochably. Východočeši předvedli drtivý závěr – Brychta vyrovnal a Bahník strhl vedení na jejich stranu. Třinečtí opět žehrali na nepřízeň osudu, protože Curney za stavu 4:4 pálil do tyče. Minutu před koncem ruply nervy jeho spoluhráči M. Ščigelovi, který dostal za hrubý faul červenou kartu. Pár vteřin před koncem výhru domácích zpečetil Vacík.

Branky a nahrávky: 4. Bahník (Cibere), 10. Vacík (Zozulák), 28. Chovanec (Šťastný), 52. Brychta (Jelínek), 57. Bahník (Vacík), 60. Vacík (Zozulák) – 15. Smetana (Gajdzica), 22. Vlček (Curney), 30. Sikora (Petřík), 49. Curney Jiří (Černý). Třetiny: 2:1,1:2, 3:1.

Třinec: P. Ščigel (60. Šrámek) – Krzyžánek, Černý, Sikora, Gajda – Curney, Petřík, Grochal – Gajdzica, M. Ščigel, Smetana – Vlček, Janda.

Třetí zápas série play down mezi Třincem a Pardubicemi se uskteční v sobotu od 19.00, případný čtvrtý v neděli od 15.30