Třinečtí florbalisté mají nového trenéra

|
Třinec
| 11. Březen 2008 - 13:25

Florbalový klub SK FBC Třinec změnil trenéra. V bojích o udržení v extralize mužstvo povede exhavířovský Ivo Jochman, dosavadní kouč Jan Holovka se stane řádovým hráčem.

Jan Holovka velel třineckému mužstvu jako hrající trenér nepřetržitě už skoro čtyři roky. Po rozpačitém vstupu do soutěže, který se změnil v dlouhodobou výsledkovou mizérii, vedení třineckého klubu usoudilo, že bude lepší, když se Holovka začne soustředit jen na trénování. Jelikož však tohle řešení trvalou změnu k lepšímu nepřineslo, třinecký trenér Holovka ukončil své hráčské působení v nižší soutěži a znovu se ujal role hrajícího trenéra. Před začátkem play down předal trenérské žezlo Ivu Jochmanovi a sám se zařadil mezi hráče. Jeho bohaté zkušenosti se budou třinecké defenzívě náramně hodit.

Nový velitel třinecké kabiny Ivo Jochman v předešlé sezoně dovedl Havířov až do extraligového finále. Letos se jeho mužstvu příliš nevedlo, proto byl propuštěn. Na třinecké střídačce setrvá minimálně do konce play down.

Jeho tým se na bitvy o setrvání mezi elitou připravuje svědomitě. O víkendu se zúčastnil krátkého soustředění zaměřeného na fyzickou kondici, souhru a taktiku. Play down začíná už o víkendu, Třinec se v prvním kole střetne v Chrudimi s Pardubicemi. „Šlo nám o to, aby se Holovka mohl plně soustředit na hru a zároveň abychom na lavičce měli trenéra, který povede mužstvo. Z tohoto důvodu jsme navázali spolupráci s koučem Jochmanem. Pevně věříme, že aspoň jedno utkání v Pardubicích se nám podaří vyhrát. Udržení extraligy je našim jednoznačným cílem, proto se budeme snažit mít jistotu záchrany už po zápasech s Pardubicemi. Soubojům s Bohemkou se chceme vyhnout,“ řekl tiskový mluvčí SK FBC Třinec Igor Mainka.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58