Cieslar: Pokud tým zůstane stejný, o postup budeme bojovat příští rok

|
Třinec
| 11. Březen 2008 - 13:36

Druholigoví futsalisté třineckého Likopu letos v boji o postup do nejvyšší soutěže neuspěli. Nad jejich síly byl trojlístek brněnských týmů Helas, Tango a Agromeli. „Jedná se o velmi dobrá, zkušená mužstva,“ uznal trenér Likopu Josef Cieslar st., jemuž jsme položili pár otázek.

V čem konkrétně vás konkurenti z Brna předčili?

Mají především bohaté zkušenosti. Zápasy, v nichž jde o všechno, futsalisté Tanga a Helasu dovedou k remíze nebo vyhrají o gól. My tohle neumíme. Přestože vedeme o tři góly, nakonec ještě zremizujeme, viz duely s Helasem, Havlíčkovým Brodem, Hlinskem a ve Velkých Hošticích. To jsou body, které už nemůžeme dohnat. Mužstvo musí být stabilní.

Co bylo podle vašeho názoru příčinou těch selhání v závěrečných okamžicích?

Je to chybějící koncentrací a zkušenostmi. Letos máme znovu úplně nové složení obou čtverek, přičemž ta druhá začala být podle mých představ teprve nedávno. Pokud však jeden hráč vypadne, okamžitě to je cítit, adekvátní náhradu nemáme. Jakmile nenastoupíme v kompletním složení, ještě nejsme na takové výkonnostní úrovni jako vedoucí týmy, zeje nám tam díra. Když ve fotbale vystřídáte dva hráče, je to poznat. Pokud ovšem vytáhnete z té čtyřky, je to totéž, jako byste vzali jedno kolo od vozu.

Hodláte se porvat o postup v příštím roce?

Pokud ty čtyřky zůstanou ve stejném složení i napřesrok, nemám strach bojovat o první místo. Jestliže budou rozbity a já budu muset dva tři měsíce znovu sestavovat nové konkurenceschopné mužstvo, opět budeme tam, kde jsme teď. Pak se to těžko dohání, protože jakmile se někdo chytí čela, už tam setrvá až do úplného závěru soutěže.

Jak jste spokojen s kanonýrem Gojem, který do mužstva přišel během rozehrané sezony?

Zpočátku se mi nelíbil, futsal podle mých představ začal hrát až po několika zápasech. Dříve měl šance, které nedával. Už si s mužstvem rozumí, ví, jak a kde má nabíhat.

Jak na nesplnění výkonnostního cíle reagoval šéf klubu Pszczolka?

Byl zklamaný, náš postup do první ligy byl jeho velikým přáním. Vůbec mu o nezazlívám, protože vytýčený cíl jsme nesplnili. Futsal nebere jako nějakou hračku, má k němu vztah, je to pro něho srdeční záležitost. Myslím, že bude klub podporovat i nadále. Je to srdcař, jednou se na to dal, tak teď bude bojovat. Nerad se vzdává a chce něco dokázat.

Mužstvo Třince vedete už několik let v řadě. Máte mu ještě pořád co nabídnout?

Občas cítím únavu, ale když to má člověk rád, tak se na to dívá úplně jinak. Bylo by ideální, kdyby sem přišel někdo jiný. Pokud se někdo najde, mile rád mu všechny své povinnosti předám. Nevidím v tom žádný problém, přeji si jen jedno: Aby ten klub šel pořád nahoru.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Sport

To je škoda! Třebaže třinečtí futsalisté vedli na palubovce brněnského Helasu už 0:3, vinou nevídaného výpadku existenční zápas nakonec prohráli 5:4.

Sport | 12.11.2017 - 23:06

Pouhý bod získali z úvodních dvou střetnutí třetiligoví házenkáři Třince - remizovali v Orlové, prohráli s Paskovem.

Sport | 28.09.2017 - 23:34

Osmý ročník závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička odstartoval! V pátek ve 22.30 hodin vyrazili na start všichni závodníci ve dvou kategoriích. Atmosféra na náměstí Svobody v Třinci byla výborná, a...

Sport | 02.09.2017 - 06:44

Osmý ročník extrémního závodu Beskydská sedmička je za dveřmi. Za necelý měsíc se přes 3000 závodníků vydá na trasu vedoucí přes sedm beskydských vrcholů od Javorového po Velký Javorník.

Sport | 10.08.2017 - 20:58