Třinec získal nejvýznamnější ocenění ve své historii

|
Třinec
| 1. Prosinec 2017 - 9:41

Výjimečné pocty se dostalo v závěru letošního roku našemu městu. Ve Španělském sále Pražského hradu převzala 28. listopadu starostka Třince Věra Palkovská společně s místostarostou Ivo Kaletou prestižní Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj. Město Třinec tak po pěti letech navázalo na úspěch z roku 2012, kdy v kategorii veřejný sektor získalo titul „Společensky odpovědná organizace“.

 „Národní ceny si nesmírně vážíme a je to pro nás obrovská čest. Když jsme v roce 2012 tuto cenu obdrželi poprvé, znamenalo to pro nás velký závazek a zároveň motivaci do dalších let titul obhájit, což se nám po pěti letech povedlo. A co víc, stali jsme se v kategorii veřejná správa celkovými vítězi. Máme z toho velkou radost, protože to znamená, že jdeme správným směrem,“ reagovala na zisk ocenění starostka města Věra Palkovská a dodala, že základními pilíři, na kterých město staví, jsou dlouholetá stabilita a kontinuita na radnici, spolupráce a partnerství nejen v radě města, ale i v zastupitelstvu, s podnikatelskými subjekty na území města Třince v čele s Třineckými železárnami, neziskovým sektorem a dalšími. „Samozřejmě velmi důležitá je také odvaha spojená s odpovědností. Toto ocenění je pro nás důkazem, že komunální politika se dá dělat slušně, dobře a odpovědně, což je velmi dobrá zpráva pro tuto společnost,“ připomněla starostka.

Odborná komise hodnotila mimo jiné odpovědnost města v oblasti sociální, ekonomické, environmentální i v oblasti odpovědnosti k občanům a k zaměstnancům. „Jsme město, které má rádo lidi, a snažíme se pamatovat na každého, kdo v Třinci žije. Dlouhodobě vytváříme vstřícné prostředí všem generacím, investujeme do vzhledu města, zeleně, postupně rekonstruujeme veřejná prostranství a budovy tak, aby se zde našim občanům žilo co nejlépe. Podporujeme z městského rozpočtu kulturní, sportovní a sociální aktivity neziskových organizací a nezapomínáme ani na dobročinnost,“ vyjmenovala starostka a dodala, že všechny kroky vedou k tomu, aby byl Třinec přívětivým městem pro život, atraktivním i pro všechny generace. Takovým městem, na nějž jsou Třinečané hrdí.

Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj patří k nejvýznamnějším národním oceněním udělovaným firmám a organizacím. O jejich významu svědčí i fakt, že záštitu nad slavnostním udílením cen převzali nejvyšší představitelé státu včetně prezidenta republiky. Národní ceny jsou udělovány ve více než 80 zemích světa podle stejných principů a pravidel.

Autor: 
RED

Další články - Třinecko

1. místo RD Filínovi Tyra

Další ročník soutěže „Stavba roku“, kterou už tradičně organizuje odbor stavebního řádu a územního plánování městského úřadu v Třinci, zná své vítěze. Architektonicky zdařilé stavby pečlivě posoudila...

Třinecko | 21.12.2017 - 10:19

Město Třinec bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem, který počítá s příjmy ve výši 621 803 700 Kč a výdaji 710 724 800 Kč. Rozdíl mezi příjmy a výdaji bude kryt částečně z vlastních...

Třinecko | 20.12.2017 - 06:21

Modernější, uživatelsky vstřícnější, bezbariérové, s atraktivním designem. Takové jsou nové oficiální webové stránky města Třince, které byly spuštěny do ostrého provozu.

Třinecko | 18.12.2017 - 09:00

Bohatou mikulášskou nadílku pro nemocné děti, které nyní tráví svůj čas na dětském oddělení a dětské jednotce intenzivní péče Nemocnice Třinec, přichystaly členky třinecké neziskové organizace „Nikdy nejsi sám...

Třinecko | 10.12.2017 - 06:21