Ostravský soud začal řešit případ znásilnění tří dětí v Třinci

|
Ostrava , Třinec
| 15. Květen 2017 - 10:12

Krajský soud v Ostravě začal dnes řešit případ loňského znásilnění tří dětí v Třinci. "Obžalovanému hrozí až výjimečný trest," sdělila mluvčí soudu Lucie Olšarová. Soudní jednání bude pokračovat i v úterý.

Obžalovaný je pětačtyřicetiletý René N. U soudu uvedl, že bydlel v azylovém domě v Třinci a v roce 2006 se mu narodila holčička. Kvůli své úchylce se léčil už od roku 1998, protože měl na svědomí už dva trestné činy související s dětmi. Jak přiznal, ve velkém konzumoval alkohol, tak 10-15 piv denně.

Muž na děti útočil v třineckém lesoparku, z policejního vyšetřování vyplývá, že oběti lákal do odlehlých a špatně přístupných míst. Například pod záminkou, že jim ukáže zvíře. Policisté jej dopadli krátce na to, co byla v lesoparku nalezena polonahá šestiletá holčička. Dívka se ztratila při vycházce, což ohlásili její příbuzní. Nahou ji našel kolemjdoucí. O pár hodin později policisté zadrželi podezřelého muže. Při vyšetřování vyšlo najevo, že útoků na děti má na svědomí více.

V zítřejším vydání Horizontu přineseme podrobnosti.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
RED

Další články - Třinecko

Že každý může mít talent bez ohledu na své zdravotní omezení, ukázalo čtvrteční soutěžní dopoledne v Mateřské, základní a střední škole na Jablunkovské ulici v Třinci.

Třinecko | 29.05.2017 - 21:53

Slunečné a teplé počasí posledních dní doslova láká k osvěžení, proto jako jedno z prvních v našem regionu zahájilo sezónu letní koupaliště v Třinci a přivítalo včera své první letošní...

Třinecko | 29.05.2017 - 09:25

Polská mateřská škola v Třinci-Oldřichovicích ve čtvrtek s názvem Pogoda Pohoda, vlastním logem a hymnou oslavila své 90. narozeniny.

Třinecko | 28.05.2017 - 11:21
Ilustrační foto

Město Třinec a Třinecké železárny bodovaly v soutěži, která hodnotí společenskou odpovědnou měst, obcí a firem.

Třinecko | 17.05.2017 - 10:41