Ostravský soud začal řešit případ znásilnění tří dětí v Třinci

|
Ostrava , Třinec
| 15. Květen 2017 - 10:12

Krajský soud v Ostravě začal dnes řešit případ loňského znásilnění tří dětí v Třinci. "Obžalovanému hrozí až výjimečný trest," sdělila mluvčí soudu Lucie Olšarová. Soudní jednání bude pokračovat i v úterý.

Obžalovaný je pětačtyřicetiletý René N. U soudu uvedl, že bydlel v azylovém domě v Třinci a v roce 2006 se mu narodila holčička. Kvůli své úchylce se léčil už od roku 1998, protože měl na svědomí už dva trestné činy související s dětmi. Jak přiznal, ve velkém konzumoval alkohol, tak 10-15 piv denně.

Muž na děti útočil v třineckém lesoparku, z policejního vyšetřování vyplývá, že oběti lákal do odlehlých a špatně přístupných míst. Například pod záminkou, že jim ukáže zvíře. Policisté jej dopadli krátce na to, co byla v lesoparku nalezena polonahá šestiletá holčička. Dívka se ztratila při vycházce, což ohlásili její příbuzní. Nahou ji našel kolemjdoucí. O pár hodin později policisté zadrželi podezřelého muže. Při vyšetřování vyšlo najevo, že útoků na děti má na svědomí více.

V zítřejším vydání Horizontu přineseme podrobnosti.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
RED

Další články - Třinecko

Patnáctiletého chlapce zasáhl v sobotu kolem jednadvacáté hodiny v Třinci u sportoviště na Tyršově ulici blesk. Zůstal v bezvědomí a záchranáři bojovali o jeho život. 

Třinecko | 23.07.2017 - 09:39

Podobná situace se opakuje týden co týden. Řidič nabourá nějaké auto a z místa nehody zmizí. 

Třinecko | 21.07.2017 - 11:06

V sobotu 22. července odpoledne bude Jablunkovská ulice v Třinci patřit všem příznivcům in line bruslení, kteří se tudy budou prohánět na kolečkových bruslích v rámci akce „Blade odpoledne“. Z ...

Třinecko | 18.07.2017 - 22:51

Podpisem smlouvy se zhotovitelem a předáním staveniště začala 13. července stavba parkovací věže pro kola u vlakové zastávky Třinec, centrum. Parkovací dům, na jehož realizaci získalo město Třinec dotaci ve...

Třinecko | 14.07.2017 - 14:08