Testery odhalí drogy u školáků, k vyzvednutí jsou zdarma

|
Třinec
| 4. Červenec 2017 - 9:36

Máte pocit, že vaše dítě kouří marihuanu a nejste si jisti? Nyní si rodiče žáků mohou v Třinci obstarat anonymně a bezplatně testery na přítomnost drog.

Bereš? Zemřeš! V třineckém kině Kosmos proběhlo vyhodnocení výtvarné a literární soutěže k drogové problematice.Vítězka Kateřina Walachová přečetla svým spolužákům úryvek ze své povedené povídky.
autor: Zuzana Sedláčková
Bereš? Zemřeš! V třineckém kině Kosmos proběhlo vyhodnocení výtvarné a literární soutěže k drogové problematice.Vítězka Kateřina Walachová přečetla svým spolužákům úryvek ze své povedené povídky.

Umožnil to preventivní projekt zaměřený na problematiku užívání drog nezletilými, který připravilo oddělení sociálně právní ochrany dětí na základě podnětu Komise prevence kriminality Rady města Třince. Zakoupení testovacích sad a výdeje testerů se ujala Městská policie Třinec.

Testy jsou jednorázové a slouží k orientační zkoušce na detekci nejčastěji užívaných drog, mezi které patří marihuana, pervitin, hašiš či efedrin. Samotné testování přítomnosti omamných a psychotropních látek je zjišťováno z drogových metabolitů v moči a může být provedeno velmi jednoduše. Vyhodnocení testovaného vzorku trvá pouze několik málo minut.

A jaké praktické využití má tento projekt? „Zájemci, resp. rodiče, si mohou při podezření, že jejich potomek užívá návykovou látku, kdykoliv zdarma vyzvednout testovací sadu, a to na služebně třinecké městské policie v budově Integrovaného výjezdového centra na Frýdecké ulici. Samotné testování je již věcí rodiče a zjištěné výsledky slouží pouze pro jejich potřebu,“ uvedla tisková mluvčí města Šárka Szlaurová s tím, že se použité testy nevracejí zpět, ale ekologicky likvidují vhozením do směsného odpadu.

Zpřístupněním bezplatných testů na drogy na služebně městské policie dává město Třinec možnost rodičům bezplatně, anonymně  a kdykoliv otestovat své dítě na přítomnost návykových látek v těle dítěte. Tento projekt je dalším krokem v rámci protidrogové prevence, kterou dlouhodobě realizuje město Třinec společně s ostatními partnery,“ dodal místostarosta města Radim Kozlovský.

Vítěznou povídku si můžete přečíst tady:

http://www.ihorizont.cz/kultura/49116-vitezna-povidka-kateriny-walachove...

 

Autor: 
RED

Další články - Třinecko

Podobná situace se opakuje týden co týden. Řidič nabourá nějaké auto a z místa nehody zmizí. 

Třinecko | 21.07.2017 - 11:06

V sobotu 22. července odpoledne bude Jablunkovská ulice v Třinci patřit všem příznivcům in line bruslení, kteří se tudy budou prohánět na kolečkových bruslích v rámci akce „Blade odpoledne“. Z ...

Třinecko | 18.07.2017 - 22:51

Podpisem smlouvy se zhotovitelem a předáním staveniště začala 13. července stavba parkovací věže pro kola u vlakové zastávky Třinec, centrum. Parkovací dům, na jehož realizaci získalo město Třinec dotaci ve...

Třinecko | 14.07.2017 - 14:08

Vrtulník odvážel z werku pětačtyřicetiletého muže, kterého téměř celého zavalilo uhlí.

Třinecko | 07.07.2017 - 14:42