Testery odhalí drogy u školáků, k vyzvednutí jsou zdarma

|
Třinec
| 4. Červenec 2017 - 9:36

Máte pocit, že vaše dítě kouří marihuanu a nejste si jisti? Nyní si rodiče žáků mohou v Třinci obstarat anonymně a bezplatně testery na přítomnost drog.

Bereš? Zemřeš! V třineckém kině Kosmos proběhlo vyhodnocení výtvarné a literární soutěže k drogové problematice.Vítězka Kateřina Walachová přečetla svým spolužákům úryvek ze své povedené povídky.
autor: Zuzana Sedláčková
Bereš? Zemřeš! V třineckém kině Kosmos proběhlo vyhodnocení výtvarné a literární soutěže k drogové problematice.Vítězka Kateřina Walachová přečetla svým spolužákům úryvek ze své povedené povídky.

Umožnil to preventivní projekt zaměřený na problematiku užívání drog nezletilými, který připravilo oddělení sociálně právní ochrany dětí na základě podnětu Komise prevence kriminality Rady města Třince. Zakoupení testovacích sad a výdeje testerů se ujala Městská policie Třinec.

Testy jsou jednorázové a slouží k orientační zkoušce na detekci nejčastěji užívaných drog, mezi které patří marihuana, pervitin, hašiš či efedrin. Samotné testování přítomnosti omamných a psychotropních látek je zjišťováno z drogových metabolitů v moči a může být provedeno velmi jednoduše. Vyhodnocení testovaného vzorku trvá pouze několik málo minut.

A jaké praktické využití má tento projekt? „Zájemci, resp. rodiče, si mohou při podezření, že jejich potomek užívá návykovou látku, kdykoliv zdarma vyzvednout testovací sadu, a to na služebně třinecké městské policie v budově Integrovaného výjezdového centra na Frýdecké ulici. Samotné testování je již věcí rodiče a zjištěné výsledky slouží pouze pro jejich potřebu,“ uvedla tisková mluvčí města Šárka Szlaurová s tím, že se použité testy nevracejí zpět, ale ekologicky likvidují vhozením do směsného odpadu.

Zpřístupněním bezplatných testů na drogy na služebně městské policie dává město Třinec možnost rodičům bezplatně, anonymně  a kdykoliv otestovat své dítě na přítomnost návykových látek v těle dítěte. Tento projekt je dalším krokem v rámci protidrogové prevence, kterou dlouhodobě realizuje město Třinec společně s ostatními partnery,“ dodal místostarosta města Radim Kozlovský.

Vítěznou povídku si můžete přečíst tady:

http://www.ihorizont.cz/kultura/49116-vitezna-povidka-kateriny-walachove...

 

Autor: 
RED

Další články - Třinecko

Poprvé. První jabloně v aleji vysadilo 16 starostů v roce 2014.

Alej dobra v Hrádku se opět rozroste. V den výročí sametové revoluce, v pátek 17. listopadu, tu starostové vysadí další tři jabloně osobnostem, kteří udělali něco dobrého pro druhé. Ovocných stromků v...

Třinecko | 17.11.2017 - 06:21

Pětačtyřicet dobrovolných hasičů z celé republiky koncem minulého týdne v Přibyslavi převzalo nejvyšší spolkové vyznamenání - Zasloužilý hasič. Titul je cennější než Řád sv. Floriána, uděluje se za nejméně...

Třinecko | 16.11.2017 - 06:21

Na cyklus přednášek nazvaný Paměť míst si už Třinečané díky městské galerii zvykli. V minulých létech probíhal v podobě Virtuálních procházek Třincem a pojednával o existujících i zaniklých...

Třinecko | 14.11.2017 - 11:32

Malí i velcí návštěvníci nelitovali, že v sobotu ráno vyrazili do třinecké knihovny. Dvacítka studentů z místních škol pro ně připravila zajímavé chemické a fyzikální pokusy a informace ze...

Třinecko | 13.11.2017 - 16:55