Chlapce v Třinci zasáhl blesk, jeho stav je vážný

| 23. Červenec 2017 - 9:39

Patnáctiletého chlapce zasáhl v sobotu kolem jednadvacáté hodiny v Třinci u sportoviště na Tyršově ulici blesk. Zůstal v bezvědomí a záchranáři bojovali o jeho život. 

autor: JAG

"První pomoc mu poskytovali svědkové události srdeční masáží. Posádka záchranné služby pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků. Přistoupila i k podání defibrilačních výbojů. Nakonec se podařilo činnost srdce obnovit. Postiženého za stálé monitorace životních funkcí a připojeného k přístrojem řízené ventilaci poté transportovali záchranáři na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Třinci. Jeho stav zůstával v době předání nadále velmi vážný," sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. 

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Další články - Třinecko

Přímo na místě požáru odborníci dokumentují podrobnosti o konstrukci kostela. Zkoumají rozměry trámů, jejich profily a typy spojů, které při jeho stavbě v minulosti tesaři použili.

Na kontě veřejné sbírky, kterou vyhlásila třinecká radnice na obnovu shořelého kostela v Gutech, se již sešlo 630 tisíc korun. Přímo na místě požáru odborníci dokumentují podrobnosti o konstrukci kostela....

Třinecko | 18.08.2017 - 09:31

Kdo si hraje, nezlobí. A ve Vendryni v sobotu děti ani dospělí opravdu nezlobili. Neměli na to totiž čas. Klub zábavy a sportu Záolší pro ně připravil už počtrnácté akci nazvanou Hry v pohraničí,...

Třinecko | 13.08.2017 - 10:05

Můžete si poznačit do kalendáře. Jubilejní už  5. ročník Hafiády se bude konat 27. srpna.Tentokrát se odehraje z organizačních důvodů v Bystřici a přinese řadu novinek. 

Třinecko | 12.08.2017 - 13:29

Třinečtí policisté šetří několik případů krádeží zahradních deštníků. Jeden se odehrál v Nošovicích.

Třinecko | 11.08.2017 - 14:27