Kavárna s vrtulí podpořila děti

|
Třinec
| 25. Březen 2008 - 8:56

Lampu na léčbu novorozenecké žloutenky zakoupí dětské oddělení Nemocnice Třinec za 50 tisíc korun, které dostalo od sítě kaváren Avion.

Nový podnik této značky se otevřel veřejnosti před dvěma týdny poblíž třineckého náměstí. „Děkuji za tuto pomoc nemocným dětem a oceňuji, že v Třinci vznikla další příjemná kavárna, kde se navíc nekouří a tudíž ji lze navštěvovat i s dětmi,“ řekl primář dětského oddělení Štěpán Rucki při předání šeku. Slavnosti se zúčastnilo i vedení města.

Pro kavárny Avion je charakteristické přísně bezkuřácké prostředí, typická oranžová barva, letecké motivy a hodiny ukazující čas v různých místech zeměkoule.

„Například nová vrtule letadla je originální, získali jsem ji z Leteckých opraven v pražských Kbelích. Je vyrobena z nejlepších druhů dřeva bez jediného suku, ovšem neprošla tvrdými zkouškami a tak nemohla být použita pro aviatiku,“ říká manažerka Silvie Farniková.

Kavárna dováží kávu v zeleném stavu. „Necháváme si ji pražit jednou za dva týdny a proto je čerstvější a více aromatická,“ dodává majitel Josef Vybranec. V nejbližší době před třineckou kavárnou Avion vznikne předzahrádka.

Autor: 
Dorota Havlíková

Další články - Zprávy z regionu

Vyšší bezpečnost na třech železničních přejezdech v Moravskoslezském kraji zajišťují nové kamerové systémy. Volba padla na místa, kde řidiči často porušují pravidla silničního provozu. Před rokem byl instalován...

Zprávy z regionu | 20.12.2017 - 13:37

Výuku šachu na základních školách se ještě v letošním roce rozhodly podpořit Třinecké železárny. Zakoupily 110 šachových souprav a rozdělí je do 16 základních škol, které se zapojily do výuky této královské...

Zprávy z regionu | 19.12.2017 - 21:05

Nákupy v internetových obchodech a bazarech jsou dnes velmi rozšířené. Mohou zde být nabídky nebo naopak poptávky různých věcí, ať už se jedná o použité nebo nové. Ušetřit tak lze i nemalé peníze...

Zprávy z regionu | 16.12.2017 - 06:21